Twitter FB G+

AKCE SKONCILA

Program


Doprovodný program


změna programu vyhrazena


Abstrakty

Vývoj SW pro osmibitové mikropočítače Pavel Tišnovský

  Postupy a nástroje používané v dobách osmibitových domácích mikropočítačů.


Acorn Archimedes - velkorysé začátky procesoru ARM David Klusáček

  Díky mobilním telefonům na světě nejrozšířenější architektura procesoru (ARM) vznikla u nás málo známé britské firmě Acorn kolem roku 1987.
  V přednášce uvedu historický kontext, vysvětlím v čem byl přístup zvolený firmou Acorn revoluční, zběžně vysvětlím architekturu a assembler těchto procesorů (čím se liší od x86) a pak se budu věnovat operačnímu systému RISCOS, který na těchto počítačích běžel a již v roce 1989 podporoval antialiasované fonty, které se ve Windows objevily až po roce 2000.
  Součástí přednášky bude fyzická ukázka počítače Acorn A4000.


Videoherní krach RetroHerna

  Mezi roky 1983 a 1985 klesl obrat videoherního průmyslu o 97% a nikdo nevěřil, že je počítačová zábava víc, než módní výstřelek. Co k tomu vedlo, a jak se průmysl později zotavil? Přednáška s živými ukázkami.


Historie sítě na kolejích Strahov Netadmins SH

  Bude doplněno.


MS-DOS a něco navíc Miroslav Volák

  Pár slov k verzím MS-DOSu. Nejznámější programy - Norton Commander, M602, T602, Windows 3 atd.


Od DOSu po Linux Ladislav Sieger

  Trochu historie, přechod od 8bitových počítačů k PC. DOS, Windows 3.11, Win98, Win2000 a Linux. Proč nezvítězil Apple a měl navrch Microsoft a IBM si myslelo, že malé počítače doma nebude nikdo potřebovat. Jak Apple a Microsoft kradly společně nápady od Xeroxu. Vyzkoušíme běh na strojích Pentium MMX 200 MHz a 96 MB RAM. Co vše za programy běhaly. Pascal, Orcad, Eagle, Word a Excel. Jak vypadal záznam na disketě, včetně jeho zobrazení a čtení jednotlivý bitů pomocí lupy přímo z povrchu. Jak nainstalovat uvedené na VirtualBoxu a DosBoxu. Linuxové stroje s sebou...
Partneři akce

Silicon Hill Audiovizualní centrum SH Mac Gyver Retroherna CryptoFest AVCTIVE 24 FSP ČVUTCopyright © 2015 Silicon Hill, Všechna práva vyhrazena, retrofest@siliconhill.cz

Počítadlo: od 11.6.2011